pondělí, 9. září 2019

Tvořivé dílny představí dávná umění nejmladší generaci

Napsal(a) 

Nápaditý program plný hudby, zpěvu, tance a výtvarného tvoření určený dětem ve věku od 3 do 14 let nabídne devět kreativních dílen Piccoli. V prostorách kláštera sv. Anežky České budou moci rodiče se svými ratolestmi v neděli 20. října objevovat bohaté umělecké tradice Evropy z období středověku, renesance i baroka.

Děti si vyzkouší francouzské kolové tance, při luštění detektivní zápletky se naučí zanotovat si gregoriánský chorál nebo mohou zkoumat tradici klášterních zahrad s léčivými bylinami. Program dále nabídne také dílnu se středověkými harfami, rytířské písně s neotřelým rytmickým doprovodem nebo cestu labyrintem v hravé dílně (O)bludiště. Na své si přijdou i malí muzikanti, kteří se učí hrát na hudební nástroj – těm budou věnovány dvě ansámblové dílny: Vykutálené muzicírování a CITola pro Anežku.

Každá dílna začne u vybraného výtvarného díla v expozici s doprovodem lektora Národní galerie. Jejich tvůrčí náplň byla sestavena týmem profesionálních hudebníků a zkušených lektorů a pedagogů pod patronací souboru staré hudby Collegium Marianum. Kromě dvou ansámblových dílen jsou ty ostatní otevřené všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti. Registrovat se je možné na stránkách souboru Collegium Marianum nebo v síti GoOut od 29. srpna 2019.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.