středa, 2. říjen 2019

Třicet let na scéně: Zeffirelliho Turandot zahájí další sezonu přenosů z MET

Napsal(a) 

 , foto MET foto: MET

V sobotu 12. října zahájí novou sezonu přenosů z MET Pucciniho Turandot. „Monumentální kýčovitá výstřednost“ – i taková označení se pojí se Zeffirelliho inscenací z druhé poloviny osmdesátých let, která se na prkna Metropolitní opery nepravidelně vrací a diváky oslňuje opulentní výpravou a barvami zářícími kostýmy.

Roli Turandot bude zpívat Christine Goerke. Americká sopranistka se na prknech Metropolitní opery poprvé představila v roce 1995 ve sboru opery The Ghosts of Versailles Johna Coriglianiho a přes menší role se v sezoně 1997/98 poprvé postavila na jeviště v hlavní roli. Ztvárnila roli donny Elvíry v Mozartově Donu Giovannim. Odtud už byl jen krůček k jejímu prvnímu působení v titulní roli Turandot. V roce 2017 zazářila ve Straussově Ženě beze stínu coby barvířova žena. Její výkon jí otevřel dveře k roli Brünhildy ve Wagnerově cyklu Prsten Nibelungův, který se v Metropolitní opeře uzavřel právě letos.

Prince Kalafa ztvární Jusif Ajvazov, ústřední dvojici doplní Hibla Gerzmava jako otrokyně Liu a veterán James Morris coby Timur, svržený mongolský král a otec nešťastného Kalafa. Orchestr bude řídit kanadský dirigent a pianista Yannick Nézet-Séguin.

Na Turandot za dva týdny naváže Manon Julese Masseneta, prvním listopadovým přenosem bude v sobotu 9. 11. Madama Butterfly. Závěrečným přenosem z Metropolitní opery v letošním roce se stane Achnaton Phillipa Glasse.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.