úterý, 18. duben 2017

Ti nejmenší z Kühňat zazpívají pro Dětské krizové centrum

Napsal(a) 

Kühňátka, foto Karel Šuster Kühňátkafoto: Karel Šuster

Ve čtvrtek 20. dubna se uskuteční od 18:30 v Kulturním zařízení Domovina v pražských  Holešovicích benefiční koncert zpěváčků z Kühnova dětského sboru na podporu činnosti Dětského krizového centra. Kühňata zazpívají na podporu svých vrstevníků již podruhé a tentokrát se představí ti nejmenší ze sboru.

Kühnův dětský sbor začal spolupráci s Dětským krizovým centrem v loňském roce, kdy se uskutečnil první benefiční koncert v prostoru Jatka78. I druhý ročník se bude konat na Praze 7, kde sbor sídlí, ale tentokrát v sále Kulturního zařízení Domovina. „Sboru si velmi vážím za to, jaké nabízí dětem možnosti uměleckého vyjádření. V našem centru se potkáváme úplně s jinými zážitky, proto je pro nás potěšením, že můžeme být blízko šťastným a spokojeným dětem, které pomáhají těm, které takové štěstí neměli,” uvedla Petra Melingerová z Centra. Na koncertě se představí ti nejmenší zpěváčci přípravných oddělení Kühnova dětského sboru, tedy předškoláčci a čerství školáci. Pod vedením sbormistryně Karolíny Koňaříkové zazpívají to nejhezčí z repertoáru pro dětské sbory od předních českých autorů jako jsou Petr Eben, Pavel Jurkovič nebo Emil Hradecký.

Vstupné bude dobrovolné a po koncertě bude navíc připravené malé občerstvení, jehož zakoupením mohou návštěvníci koncertu také přispět Centru. Veškerý výtěžek bude využit na činnost Centra, tedy odbornou pomoc ohroženým dětem. “Nechtěli jsme uspořádat klasický “vážný” koncert, ale spíš hudební setkání, kde si budou moci rodiče i další návštěvníci užít bezprostřední muzicírování malých dětí a zároveň si připomenout, že šťastné dětství není samozřejmostí,” uvedla za Kühnův dětský sbor výkonná ředitelka Michaela A. Dobrovolná.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.