středa, 6. březen 2013

Světová premiéra v New Yorku

Napsal(a) 

Velké uznání si ze své poslední cesty do New Yorku přivezl houslista Jaroslav Svěcený . V premiéře tam uvedl svou skladbu Strings for New York , kterou dedikoval tomuto městu, kam podle svých slov jezdí hrát nesmírně rád. Při příležitosti uvedení skladby přečetl ředitel zahraničního odboru města NY Carlton Vann dopis starosty města Michaela Bloomberga, jemuž Jaroslav Svěcený věnoval jediný rukopis této skladby na ručním papíře z Velkých Losin. „Tak jsem byl opět jednou hrdý na to, že jsem Čech! “ Uvedl houslista.

Michaela Vostřelová

Narodila se ve městě Bedřicha Smetany, první hudební vzdělání získala ve městě Bohuslava Martinů. Bakalářské studium hudební vědy v Olomouci ukončila prací o raném vokálním díle Martinů, brněnské magisterské studium jejím rozšířením pod vedením Miloše Štědroně. Písněmi, tentokrát Ebenovými a Schubertovými, završila i studium zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Hany Medkové. Badatelskou práci si vyzkoušela v Centru Bohuslava Martinů, pedagogickou v ZUŠ Ratibořická, novinářskou v Harmonii, kde se několik dobrodružných let učila, jak hudbu slyšet a jak o ní psát.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.