pátek, 4. prosinec 2015

Supraphon jde proti trendům, otevřel kamennou prodejnu

Napsal(a) 

Ve čtvrtek 3. prosince otevřelo hudební vydavatelství Supraphon nový kamenný obchod se zvukovými nosiči. Mezi umělce, kteří s vydavatelstvím dlouhodobě spolupracují, patří i Dagmar Pecková nebo Štefan Margita. Oba dva se slavnostního otevření spolu s Václavem Neckářem, Helenou Štáchovou a dalšími zúčastnili.

Přestože digitální distribuce hudby je aktuálním trendem hudebního průmyslu, mnoho posluchačů stále upřednostňuje poslech hudby či mluveného slova prostřednictvím CD a LP. Po úspěšném spuštění digitálního servisu Supraphonline.cz se tak Supraphon vrací i k možnosti nabídky fyzických nosičů ve vlastní reprezentativní prodejně,“ uvedla ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová.

Prodejna Musicpoint se nachází na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1 v modrém funkcionalistickém domě Schlögl, jehož historie je již od 30. let minulého století příhodně spojena s hudbou – především prostřednictvím zavedené prodejny hudebních nástrojů. Autory návrhu nové prodejny Supraphonu jsou architekti Martin Kačírek a Jakub Děnge ze studia Desk architekti.

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.