pondělí, 1. červen 2020

Struny dětem se přesouvají na prosincový víkend do Švandova divadla

Napsal(a) 

Ivan Trojan, foto Petra Hajská Ivan Trojanfoto: Petra Hajská
Rodinný festival Struny dětem obleče šálu a rukavice a namísto jarního termínu se s posluchači setká o mikulášském víkendu 5. – 6. prosince výjimečně ve Švandově divadle. Malé návštěvníky letos čeká hned několik premiér. Na scénu se vrátí také projekt Beaty Hlavenkové – Pišlické příběhy s Ivanem Trojanem v roli vypravěče.

Iva Bittová ve svém sólovém představení Opičák a pitomci podle pohádky Wilhelma Hauffa vtipně poodhalí dětem, jak hloupě se často chovají dospělí, když chtějí být důležití… Hudbu přímo pro Ivin osobitý umělecký projev složil skladatel Aleš Březina. Do světa hmyzí říše vtáhnou děti Beata HlavenkováPatrikem Hlavenkou, kteří v koncertní premiéře se svým týmem uvedou představení inspirované knihou Ó, Ó, Ó, Vajíčko. Role jedné z průvodkyň se ujme herečka Martha Issová. Se souborem Clarinet Factory a doprovodným sborem Grunik se děti vydají na interaktivním koncertě Lúky zelené za krásami přírody a s kapelou Bardolino zase procestují kus hudebního světa. Skupina Hm… chystá koncertní program Klukoviny? a zpěvačka Barbora Poláková svou zábavnou show s vtipnými glosami. Současné, všem dobře známé populární songy se v interpretačním pojetí Marca Čaňa a Cover Paradice promění ve fúzi s klasickou hudbou. Na Setkání u houslí se těší i koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička společně s klavíristou Miroslavem Sekerou.

Barbora Poláková, foto Hynek Sladký Barbora Polákováfoto: Hynek Sladký
Vzhledem k lehce větší kapacitě Švandova divadla jsme schopni navíc nabídnout vstupenky i těm, na které se v původním jarním termínu nedostalo. Workshopy a doprovodný program bohužel padly za oběť koronaviru,“ vysvětluje ředitelka festivalu Dana Syrová. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách festivalu Struny dětem.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.