pondělí, 27. září 2010

Struny dětem – Interaktivní víkend pro děti v rytmu Strun podzimu

Napsal(a) 

Struny dětem Struny dětem

Tanec s kastaněty v rytmu andaluského flamenka, hra na africké bubny či exotická hudba z Indie – to všechno si budou moci děti poslechnout a hlavně samy vyzkoušet 2. a 3. října v Divadle Kolowrat. Interaktivní víkend Struny dětem se chystá hravým způsobem poodhalit dětem i jejich rodičům rozmanitá zákoutí hudebního světa i vzdálených kultur. Zbrusu nový doprovodný program mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu s podtitulkem Kouzlo z objevování se snaží rozvíjet vztah dětí k hudbě, tanci a k umění obecně a zároveň dát dětem příležitost bavit se společně se svými rodiči.

Ojedinělý koncept programu byl vytvořen s ohledem na různé věkové skupiny dětí od 4 do 15 let. Přípravy a vedení jednotlivých workshopů a interaktivních koncertů se ujaly výrazné tvůrčí osobnosti domácí kulturní scény v čele s vokální formací Yellow Sisters, která malé účastníky zapojí do tajů hlasové improvizace v programu Hlasy a rytmy, nebo s Petrem Niklem, jenž se bude soustředit na dětskou představivost.

Všechny programy, včetně kurzu fotografování, jsou vhodné pro začátečníky a předpokládají aktivní zapojení nejen dětí, ale i rodičů. Cena vstupenky pro děti je 110 Kč, pro dospělé 160 Kč. Místa je nutné rezervovat předem. Podrobné informace o programu a možnost rezervace vstupenek na www.strunypodzimu.cz.

Zatímco v sobotu 2. října budou děti prostřednictvím bubnů a zpěvů poznávat Afriku, v neděli 3. října budou už od rána znít divadlem Kolowrat exotické tóny hudby tradičních indických hudebních nástrojů esrádž a tabla. Kastaněty, vějíře a rytmické tlesky a dupy jsou společným jmenovatelem tradičního andaluského tance flamenka. Do tajů této perly tamní lidové kultury zasvětí v neděli účastníky interaktivního představení Rytmus a tanec španělské Andalusie. Domácí hudební kulturu a nástroje bude reprezentovat workshop Zvuk, inspirace a improvizace, kde se děti se za pomoci flétničky zvané koncovka budou děti snažit rozvíjet hru a improvizaci se zvukem.

Hudební a taneční workshopy doplní po oba dva dny také série workshopů digitální fotografie. V průběhu čtyřhodinového bloku Svět ve fotografii se účastníkům nejdříve dostane základních informací a instrukcí potřebných k focení, poté si budou moci nově nabyté znalosti vyzkoušet při focení v exteriérech a na závěr přijde na řadu hodnocení výtvorů. A jako památku si po skončení workshopu bude moci každý ze začínajících autorů své vytisknuté fotografie odnést domů.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.