úterý, 17. listopad 2015

Stravinskij i Coldplay. Vítězové soutěže Concerto Bohemia zahrají ve Foru Karlín

Napsal(a) 

Forum Karlín Forum Karlín

Propojení moderních prostor s klasickou hudbou, skladby Stravinského, Telemanna ale i populární britské kapely Coldplay – to vše nabídne letošní koncert laureátů národní soutěže Concerto Bohemia. Mladí talentovaní hudebníci vystoupí v pražském Foru Karlín ve středu 18. listopadu od 19:00.

„Rozhlasová soutěž orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky vznikla v roce 1992. Jejím posláním je pečovat o mladou uměleckou generaci, přiblížit široké veřejnosti talentované soubory a orchestry a propagovat českou hudbu. Zařazováním soutěžních snímků do vysílání Český rozhlas zároveň propaguje úspěšnou práci pedagogů a uměleckých škol České republiky,“ uvedl náměstek pro program a vysílání René Zavoral

 „Národní soutěž mladých talentovaných hudebníků pořádá Český rozhlas společně s Českou televizí. Na koncertu zazní skladby Igora Stravinského, Miloše Machka, Francise Poulence, ale také kapely Coldplay a dalších autorů. Tečkou na závěr bude společné vystoupení všech vítězných orchestrů s Dětským pěveckým sborem Českého rozhlasu. Koncert laureátů bude živě přenášet stanice Vltava,“ řekl šéfproducent ČRo Jakub Čížek.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.