pátek, 10. listopad 2017

Sto let Československa oslaví Česká filharmonie hledáním nových talentů

Napsal(a) 

Jan Ryant Dřízal, vítěz skladatelské soutěže ČF v roce 2014, foto Vojtěch Havlík Jan Ryant Dřízal, vítěz skladatelské soutěže ČF v roce 2014foto: Vojtěch Havlík

U příležitosti 100. výročí od založení samostatného Československa vypisuje Česká filharmonie skladatelskou a interpretační soutěž. Skladatelské soutěže se mohou zúčastnit čeští a slovenští skladatelé a skladatelky do čtyřiceti let, interpretační soutěže hráči na jakýkoli nástroj mladší 22 let a zpěváci mladší 28 let. Díla tří finalistů skladatelské soutěže provede Česká filharmonie na veřejných koncertech v roce 2019, vítězové interpretační soutěže budou mít možnost s prvním českým orchestrem vystoupit.

Skladatelská soutěž proběhne ve dvou kolech. Účastníci do prvního kola zašlou partituru a nahrávku již existující skladby většího rozsahu. Nemusí se jednat o orchestrální dílo, nicméně je doporučeno zaslat takovou skladbu, ze které lze usoudit, že její autor vytvoří kvalitní orchestrální kompozici.

Ze zaslaných skladeb vybere porota tři díla, jejichž autoři postoupí do druhého kola. Všichni tři finalisté získají od České filharmonie objednávku na vytvoření nové orchestrální skladby v rozsahu 15-30 min. Objednávky budou honorovány částkou 100 000 Kč. Objednané skladby musí být dokončeny a doručeny České filharmonii do 28. října 2018. Všechny tři skladby Česká filharmonie provede ve světové premiéře na veřejných koncertech v roce 2019.

Také interpretační soutěž proběhne ve dvou kolech. V prvním kole budou účastníci soutěžit anonymně za doprovodu klavíru v jednotlivých nástrojových skupinách a dvou věkových kategoriích (první do 16 let a druhá do 22 let u hráčů, resp. do 28 let u zpěváků). Ve druhém kole budou za doprovodu klavíru účastníci ze všech nástrojových skupin soutěžit společně v uvedených věkových kategoriích. Vítězové jednotlivých kategorií získají jako cenu možnost zahrát si či zazpívat s Českou filharmonií.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.