sobota, 27. listopad 2021

Sopranistka Jana Šrejma Kačírková pokřtila své debutové CD

Napsal(a) 

Pavel Šporcl, Bára Kodetová, Jana Šrejma Kačírková, Jitka Zelenková, foto Šporcl Arts Pavel Šporcl, Bára Kodetová, Jana Šrejma Kačírková, Jitka Zelenkováfoto: Šporcl Arts

Trojnásobná držitelka Ceny Thálie, sopranistka Jana Šrejma Kačírková, pokřtila ve čtvrtek 23. listopadu na koncertě v Profesním domě MFF své první profilové CD s názvem Kdy láska přilétá.

Pro svůj debut na CD si Jana Šrejma Kačírková vybrala poměrně málo známý a málo nahrávaný repertoár složený z písní českých autorů dvacátého století, většinou na české a lidové texty. Vybrané písňově cykly a jednotlivé písně byly napsány v rozpětí téměř sedmdesáti let od roku 1907, kdy vznikl nejstarší cyklus Otakara Zicha Písně a písničky, až k roku 1973, kdy Zdeněk Blažek napsal svůj cyklus Sedm písní v lidovém tónu. Celé album je věnováno Janině učitelce a přítelkyni, legendě české opery, Libuši Domanínské.

Věřím na osud, věřím, že všechno se děje tak, jak má a tehdy, kdy má. Věřím i v to, že se sny plní. Odjakživa jsem si přála a snila o tom mít vlastní CD. Když jsem na tomto svém prvním albu začala pracovat, pochopila jsem, že je to jedna z věcí, která mě opravdu baví. Nemluvím jen o tom postavit se před mikrofon, zpívat a nahrávat. Myslím tím celý proces výběru skladeb, zkoušení s klavírem, schůzky s producenty atd. To vše je nádherná práce. Začala jsem toto CD nahrávat v době, kdy nás opustila moje drahá paní profesorka a celoživotní rádkyně, česká operní pěvkyně Libuše Domanínská. Všechny skladby, které na albu zpívám, jsou výhradně z jejího archivu,“ řekla ke svému CD pěvkyně. Na albu i na koncertě ji doprovázel klavírista Mikoláš Troup. Producentem alba byl Pavel Šporcl, vydalo jej vydavatelství Arco Diva. Kmotry alba byli zpěvačka Jitka Zelenková, herečka a zpěvačka Bára Kodetová, houslista Pavel Šporcl a starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.