středa, 18. listopad 2015

SOČR s Liborem Peškem vymění klasiku za muzikál

Napsal(a) 

Libor Pešek, foto Jana Pertáková Libor Pešekfoto: Jana Pertáková

Návštěvníci cyklu „Nové horizonty“ oslaví společně se SOČRem v pondělí 23. listopadu ve Smetanově síni Obecního domu 25 let rozhlasového pořadu Muzikál expres. Orchestr s dirigentem Liborem Peškem zahraje melodie z muzikálů Jesus Christ Superstar, Evita, Fantom opery, Cats, Bídníci, Chicago, Moulin Rouge, Dracula nebo Johanka z Arku.

"Letos je to přesně 25 let, co začaly na vlnách tehdy Československého, dnes Českého rozhlasu pravidelně znít melodie z nejznámějších světových i domácích muzikálů všech dob, okořeněné informacemi a zajímavostmi. Pořad Muzikál expres prošel za léta své existence řadou vysílacích časů a délek na několika okruzích rozhlasu, až definitivně zdomácněl na Dvojce. Náš slavnostní koncert je vlastně oslavou nejen 25. výročí existence Muzikál expresu, nýbrž i poctou muzikálu jako takovému. Jsem velice rád, že Český rozhlas tento koncert zařadil do programu svého prestižního tělesa, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který v uplynulých letech nahrál několik muzikálových titulů pro potřeby Muzikál expresu. Velkou poctou je samozřejmě účast takového dirigenta, jakým je Libor Pešek,"  uvedl a moderátor Muzikál expresu a zároveň dramaturg koncertu Michael Prostějovský.

Na muzikálovém večeru společně se SOČRem vystoupí Bára Basiková, Dasha, Hana Fialová, Michaela Gemrotová, Katarína Hasprová, Václav Noid Bárta, Jan Kříž a Tomáš Savka, zahrají houslista Václav Hudeček a klavírista Jan Simon.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.