čtvrtek, 2. říjen 2014

Serge Baudo získá cenu České hudební rady

Napsal(a) 

Serge Baudo Serge Baudo

Na koncertě Symfonického orchestr hl. m. Prahy FOK 8. října 2014 bude ve Smetanově síni slavnostně předána cena České hudební rady panu dirigentovi Sergi Baudo.

Tento světoznámý francouzský dirigent vystoupil v Praze poprvé v r. 1959 právě s tímto orchestrem a se shodným programem, který bude uveden na koncertech 8. a 9. října, koncertem, kterým se rozhodl ukončit  své mezinárodní působení.

Dirigent Serge Baudo je dlouhodobě spjat s naší kulturou, pro mnohé z nás je autoritou pro interpretaci francouzského impresionismu a francouzské hudby vůbec. Přispěl k rozšíření znalostí českých orchestrů i publika o významnou evropskou hudební kulturu jak v koncertní, tak nahrávací praxi. Je rovněž znalcem a propagátorem české hudby. Ceníme si jeho osobního vztahu k českému prostředí, který dává najevo i tímto koncertem, jímž uzavírá svou zahraniční kariéru.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.