úterý, 23. duben 2013

Sborové slavnosti

Napsal(a) 

Roman Janál Roman Janál

Ve dnech 13. - 20. 6. 2013 se v Hradci Králové a dalších městech uskuteční jubilejní 10. ročník festivalu Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové.

Na tento mezinárodní festival jsou letos pozvány dětské a smíšené sbory ze Švédska, Velké Británie, Polska, Slovenska a samozřejmě z České republiky.

Hlavním společným dílem, které zazní na závěrečném galakoncertu v sále Filharmonie Hradec Králové bude kantáta Bohuslava Martinů: Kytice . Dílo se sborem čítajícím 300 zpěváků bude provedeno pod vedením dirigenta Romana Válka , za účasti sólistů s předním českým barytonistou Romanem Janálem a za doprovodu Filharmonie Hradec Králové v úterý dne 18. 6. 2013 od 19:30 hod.

V rámci festivalu se dále uskuteční deset sborových koncertů v Hradci Králové, Praze, Náchodě, České Skalici a několik odborných seminářů a workshopů.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.