pátek, 24. listopad 2017

Saleem Ashkar zahájí druhou část beethovenovského cyklu a předá zkušenosti madým

Napsal(a) 

Saleem Ashkar, foto Neda Navaee Saleem Ashkarfoto: Neda Navaee

Díky projektu Saleem Ashkar Beethoven Residency zazní v Praze kompletní cyklus Beethovenových klavírních sonát. Všech 32 Beethovenových klavírních sonát postupně představuje izraelsko-palestinský klavírista Saleem Ashkar, který druhou část svého koncertního cyklu zahájí v pondělí 27. listopadu v Anežském klášteře. Praha je jedním ze čtyř evropských měst, kde celý cyklus Ashkar uvádí.

Saleem Ashkar naváže na koncertní cyklus i svými masterclass, které povede v úterý 28. listopadu od 9:30. Vstup je zdarma po předchozí registraci na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Master Class spolupořádají Prague Music Performance, C. Bechstein a Národní galerie v Praze.

Palestinsko-izraelský umělec z Nazaretu získal za interpretaci Beethovenova díla několik ocenění na mezinárodních scénách, ale v repertoáru má i jiné autory a v budoucnu se chystá i na dalšího klavírního velikána, Roberta Schumanna. Saleem se už v 17 letech setkal se Zubinem Mehtou, který ho objevil pro mezinárodní scénu, ve 22 letech debutoval v Carnegie Hall po boku Daniela Barenboima. Je častým hostem světových orchestrů, jako jsou Vídeňští filharmonikové, Filarmonica de La Scala, Concertgebouw Amsterdam, Leipzig Gewandhaus nebo London Symphony Orchestra. Od roku 2013 nahrává pro společnost Decca. Je velvyslancem Hudebního fondu, který podporuje rozvoj hudebníků a hudebních škol v konfliktních oblastech a rozvojových zemích.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.