pondělí, 29. únor 2016

S Tomášem Jamníkem v papučích: Crowdfundingem za založení tradice domácích koncertů

Napsal(a) 

Violoncellista Tomáš Jamník patří k interpretům, kteří umí nové nápady nejen nacházet, ale i uskutečňovat. Po založení Akademie komorní hudby (rozhovor o AKH zde) přichází s vizí vytvoření tradice domácích koncertů, fenoménu, který podle pořadatelů patří k ukazateli vyspělé kulturní úrovně.

Od dnešního dne se do akce Vážný zájem může zapojit kdokoli prostřednictvím crowdfundingové kampaně na webu katalyzátor.cz.
„Během měsíce března plánujeme propagovat a šířit myšlenku domácích koncertů, zlepšovat informovanost o tomto tématu a postupně sbírat vážné zájemce na našich webových stránkách domacikoncerty.cz, kterou jsme pro tuto příležitost připravili,“ uvedl Tomáš Jamník. „Zájemce budeme postupně propojovat tak, abychom si během měsíce dubna mohli všichni užít happening v podobě desítek domácích koncertů po celé republice.“

Zájemci o koncert v domácích papučích mohou přispět podle svých možností a přání, největším lákadlem jsou dva speciální domácí koncerty, pro které složili skladatelé Michal Nejtek a Miloš Orson Šťedroň dvě nové skladby. Na obou večerech vystoupí Tomáš Jamník, poprvé v komorním duu se svou ženou Evou, podruhé s klavíristou Janem Bartošem a houslistou Josefem Špačkem.

„Moc doufáme, že se k našemu Vážnému zájmu připojí více příznivců hudby. Čím více příspěvků se nám společně podaří na Katalyzátoru vybrat, tím více bude projekt vidět, a tedy tím bude i úspěšnější,“  dodal Tomáš Jamník.

vos

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.