Robert Israel živě k filmu The Kid Brother v Moravské filharmonii

Robert Israel. Zdroj: www.mfo.cz

Příznivci filmové hudby mají důvod k radosti. Unikátní koncertní zážitek připravila Moravská filharmonie Olomouc na 5.4. od 19 hodin. Jeden z největších trháků němého filmu své doby, komedii The Kid Brother, dokreslí živé provedení autorské hudby Roberta Israela pod jeho taktovkou.

The Kid Brother je americká němá komedie z roku 1927 s Haroldem Lloydem v hlavní roli. Harold Lloyd byl během dvacátých let 20. století společně s Busterem Keatonem a Charliem Chaplinem považován za jednoho ze „tří králů komedie“. Jeho němé filmy v té době přímo trhaly rekordy v kinech a The Kid Brother je dodnes kritiky a fanoušky považován za jeden z nejlepších Lloydových filmů, který v sobě spojuje prvky komedie, romantiky, dramatu a vývoje postav.

Robert Israel. Zdroj: www.mfo.cz

Živé provedení autorské filmové hudby v podání Roberta Israela bude jednoznačně fenomenálním zážitkem. Robert Israel je velmi uznávaný skladatel filmové hudby, který se věnuje především němým filmům. Rodák z Los Angeles žijící v Olomouci napsal hudbu k více než 130 němým filmům a dokumentům. Vystudoval obor hra na klavír na California State University v Northridge. V roce 1991 začal skládat filmovou hudbu. V letech 1993–2005 pracoval jako hudební ředitel jednoho z oddělení v Academy of Motion Pictures Arts and Sciences, která uděluje mimo jiné i známé filmové Oscary. V roce 2006 mu byl udělen čestný doktorát na univerzitě ve Stockholmu za přínos v oblasti filmové hudby a studia raného filmu. S Moravskou filharmonií spolupracuje od roku 1999. 

http://www.mfo.cz

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější