středa, 2. říjen 2013

Robert Balzar Trio se vydává na podzimní turné k nové desce

Napsal(a) 

Robert Balzar Trio v říjnu absolvuje velké turné, provázející vydání nového alba Discover Who We Are . Známá jazzová formace se představí v obměněné sestavě s výtečným pianistou Jiřím Levíčkem , který momentálně žije v USA a učí na univerzitě v severním Texasu. V rámci turné Robert Balzar Trio od 9. do 23. října zamíří do devíti českých měst a do Bratislavy, 17. října od 22 hodin je v pražském klubu JazzDock na programu veřejný křest CD Discover Who We Are.

Novinkové album Discover Who We Are se nahrávalo v dubnu v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera , se kterým Roberta Balzara spojuje vydařená spolupráce na albu Theyories v roce 2010. Masteringu se ujal mnohanásobný držitel Grammy Mark Wilder . Oproti původním plánům trio nahrálo dvojnásobek materiálu, který vydá hned na dvě desky. Po letošní Discover Who We Are  se tedy na trhu pravděpodobně za rok a půl, k radosti příznivců prvotřídního jazzu, objeví další. Album Discover Who We Are obsahuje vedle nových autorských skladeb Roberta Balzara a Jiřího Levíčka také dvě coververze – úvodní skladbu Discover Who I Am z repertoáru  zpěvačky a pianistky Blossom Deari a skladbu Filipa Jelínka Živý, jejíž původní verze se objevila na albu Entropicture Dana Bárty a  Illustratosphere , kde basista Robert Balzar rovněž působí. Live koncertní provedení všech skladeb bude mimořádným hudebním zážitkem.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.