úterý, 3. listopad 2015

Řízená improvizace Divergent Connections Orchestra osvěží Brno

Napsal(a) 

Divergent Connections Orchestra, foto Eva Svobodová Divergent Connections Orchestrafoto: Eva Svobodová

Dvacetičlenné těleso Divergent Connections Orchestra, jehož založení je doktorandským projektem instrumentalisty a improvizátora Pavla Zlámala, se již potřetí sejde u příležitosti řízené improvizace. V neděli 8. 11. 2015 od 18:00 se sál nového kulturního prostoru Industra zaplní kolektivní improvizací na interpretační i dirigentské úrovni. Pod supervizí brněnského experimentátora Pavla Zlámala se odehraje koncert, jenž je v místních šířkách spíše vzácný, avšak odkazuje na progresivní počiny osobností, jako jsou například Frank Zappa, John Zorn, Butch Morris či Walter Thompson.

Hudebníci, jejichž valná část studuje klasické a jazzové obory na Hudební fakultě Janáčkově akademii múzických umění, byli ke spolupráci v orchestru osloveni nejen na základě svých interpretačních dovedností, ale také pro jejich myšlenkovou otevřenost, kreativitu a ochotu si s hudbou hrát a experimentovat - posluchači tak budou přizváni k výpravě za horizont, ve kterém se překvapení stává svěžím tvůrčím elementem.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.