pátek, 1. říjen 2021

Říjnovým hostem Komorní filharmonie Pardubice bude Smetanovo trio

Napsal(a) 

Smetanovo trio, foto archiv Smetanovo triofoto: archiv

Po úspěšném vstupu do nové sezony vyhlíží Komorní filharmonie Pardubice další koncerty, opět se známým hostem. Zatímco v září byl ozdobou zahajovacích koncertů houslista Pavel Šporcl, v říjnu to bude Smetanovo trio ve složení Jitka Čechová (klavír), Jan Talich (housle) a Jan Páleníček (violoncello). V Pardubicích se představí hned po tři za sebou jdoucí večery, počínaje pondělím 11. října. Koncerty zvané Grand Rondeau bude řídit dirigent Marek Prášil. Na programu říjnového koncertu zazní hudba francouzská, česká a rakouská – uvedena budou díla Debussyho, Voříška a Schuberta.

Jako první zazní orchestrální podoba skladby Dětský koutek, k jejímž složení se Claude Debussy inspiroval dětským světem své dcerky. Skladba se skládá ze šesti částí, které jsou rozličné jak svým charakterem, tak názvy (např.: Sloní ukolébavka, Serenáda pro panenku, Pasáček či Tanec sněhových vloček). Následovat bude provedení skladby Grand Rondeau pro klavírní trio a orchestr, jehož autorem je východočeský rodák Jan Václav Hugo Voříšek (1791–1825). Koncertní program uzavře Schubertova Symfonie č. 5 B dur.

Koncerty se uskuteční v pondělí 11. října, úterý 12. října a ve středu 13. října 2021 od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích. Koncerty se uskuteční v souladu s aktuálně platnými podmínkami pro pořádání kulturních akcí.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.