pátek, 15. březen 2019

Renée Fleming koncertem v Praze oslaví výročí Sametové revoluce

Napsal(a) 

Renée Fleming zazpívá 9. července 2019 s FOKem, který tak zahájí oslavy 30. výročí sametové revoluce. Zazní na něm jak árie z oper a operet, tak muzikálové písně. Dirigovat bude jeden z žáků Leonarda Bernsteina a stálý spolupracovník Pražských symfoniků Elli Jaffe.

„Je pro nás velkou ctí, že se Renée Fleming vrací k orchestru FOK, se kterým před lety v Praze zpívala Václavu Havlovi. Renée Fleming má hluboký vztah k našim novodobým dějinám. Koncert tedy bude prvním z projektů, které věnujeme 30. výročí sametové revoluce,“ uvedl ředitel FOK Daniel Sobotka.

Renée Fleming je držitelkou ceny Grammy a také nejvyššího uměleckého ocenění ve Spojených státech Amerických – National Medal of Arts, kterou převzala v roce 2013 z rukou prezidenta Obamy. V roce 2017 oficiálně ukončila svoji dlouholetou kariéru v Metropolitní opeře v New Yorku, stále však zpívá a vystupuje na koncertech po celém světě. Na koncertě ve Smetanově síni zazní hudba Georga Friedricha Händela, Franze Schuberta, Giacoma Puccinio nebo Antonína Dvořáka.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.