středa, 2. březen 2016

Psychedelický start BERGu do nové sezony

Napsal(a) 

Gianluca Lerici - Professor Bad Trip, Orchestr BERG, © Pavel Hejný Gianluca Lerici - Professor Bad Trip, Orchestr BERG, © Pavel Hejný

Orchestr BERG zahájí 7. března v Českém muzeu hudby svou 16. sezonu psychedelickou trilogií Professor Bad Trip italského skladatele Fausta Romitelliho, autora hudební avantgardy s prvky progresivního rocku a dalších stylů (elektro-trance, house).

"Celý večer Orchestr BERG pojímá jako jemnou hru s posluchačem a jeho vnímáním – na pomoc si bere nejen speciální lightdesign a projekce, experimentovat bude i s mimohudebními sluchovými vjemy," slibuje oficiální text orchestru, za jehož patnácti lety existence se v rozhovoru pro únorovou Harmonii ohlížel šéfdirigent a hlavní dramaturg BERGu Peter Vrábel. Romitelli dílo pojmenoval podle svého současníka, undergroundového umělce a výtvarníka Gianluky Lericiho – Professor Bad Trip bylo umělecké jméno mimo jiné i pro jeho hudební aktivity. Tři „lekce“, ve kterých Romitelli předkládá tři podoby své hudby, představují hudební protipól trojportrétů Francise Bacona – tři pohledy na totéž, tři neklidné variace na jednom základě. 

Nová sezona BERGu bude zaměřená tentokrát na experimentování s formou i obsahem koncertu. V sezoně nazvané příznačně BERG::SPACE::2016 bude hledat nové cesty a testovat pomyslný prostor, ve kterém se může hudba setkávat jak s dalšími druhy umění tak především s posluchači.

vos

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.