pátek, 11. červenec 2014

Přímý přenos z vrtulníku s Annou Netrebko v hlavní roli na ČT art

Napsal(a) 

Anna Netrebko v inscenaci Macbetha v Bavorské státní opeře, foto Wilfried Hösl Anna Netrebko v inscenaci Macbetha v Bavorské státní opeřefoto: Wilfried Hösl
Francie žije v červenci nejenom cyklistickou Tour de France, ale také historií. Připomíná si výročí 225 let od dobytí Bastily. Přímý přenos slavnostního koncertu zpod Eiffelovy věže, na kterém se očekává účast až šesti set tisíc diváků, nabídne v pondělí 14. 7. kanál ČT art. Speciálním programem pak připomene také další události z francouzské historie, i slavné památky.

Pondělní výročí začátku Velké francouzské revoluce připomene Česká televize už v jeho předvečer, a to francouzsko-italským dramatem, uváděným v původním znění s titulky, Noc ve Varennes. Originální úvahu o době Francouzské revoluce v něm v hlavní roli nabídne Marcello Mastroianni.

V den výročí zahájí ČT art speciální tematické vysílání dokumentem připomínajícím tři významné francouzské pamětihodnosti, zámek Chambord, Mont-Saint-Michel a Louvre. Naváže příběhem o dvorním malíři císaře Napoleona a představí také středověký hrad Carcassonne a Papežský palác. Večer zakončí dokument o katedrále Notre Dame. Ještě před ním však ČT art odvysílá přímý přenos slavnostního koncertu, na kterém vystoupí přední světové pěvecké hvězdy. Annu Netrebko, Elinu Garanču, Nathalii Dessay či Roberta Alagna doprovodí Francouzský národní symfonický orchestr a sbor francouzského rozhlasu. Unikátní záběry nejen na hudební hvězdy ale i na francouzskou metropoli zprostředkuje divákům 24 televizních kamer a vrtulník. Na programu koncertu jsou skladby Verdiho, Bizeta, Donizettiho, Berlioze, ale i Williamse, Legranda a Jarreho.

 

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.