čtvrtek, 6. červen 2013

Pražská komorní filharmonie v barvách

Napsal(a) 

, foto PKF foto: PKF

Poslední koncerty sezony dětského cyklu Pražské komorní filharmonie se v sobotu zaměří na další z uměleckých směrů, jenž pronikl i do hudební sféry. Tak jako byli umělci zaměřeni na působení okolního světa během jediného okamžiku, zapůsobí i na dětské dojmy směr, který se zrodil na přelomu 19. a 20. století – impresionismus. Jeho podstatou je totiž nálada či dojem a poprvé se projevil ve výtvarném umění. Malí návštěvníci uslyší nejen tvorbu vybraných autorů období impresionismu, kteří komponovali orchestrální hudbu, ale rovněž se dozvědí, že i výtvarné umění má mnoho společného s hudbou. Náplň sobotních koncertů děti přesvědčí, že podobně jako impresionistické obrazy může i hudba tančit všemi barvami a pomocí nástrojů malovat náladu.

Na program s názvem Barevný impresionismus mohou zavítat děti v doprovodu rodičů tuto sobotu 8. června od 10 nebo 12 hodin do Dvořákovy síně Rudolfina v Praze. Kromě hráčů jednoho z nejprestižnějších orchestrů u nás, Pražské komorní filharmonie, se na ně těší rovněž oblíbení průvodci dětských koncertů – marťánek Martin, Heda a Kája v podání herců z Divadla D21 , kteří se vždy neúnavně starají o zábavnou notu koncertů. Jako speciální hosté přijali pozvání tanečnice Veronika Kaciánová a hudební pedagog, zpěvák, skladatel a publicista Pavel Jurkovič . Orchestr PKF vystoupí pod vedením dirigenta Pavla Šnajdra .    

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.