čtvrtek, 6. červen 2019

PKF zahraje na konci sezony Faurého Rekviem s Kněžíkovou a Plachetkou

Napsal(a) 

PKF a Emmanuel Villaume, foto PKF PKF a Emmanuel Villaumefoto: PKF

Ve středu 12. června zakončí v Rudolfinu svou jubilejní 25. sezonu orchestr PKF — Prague Philharmonia. Pro svůj závěrečný koncert zvolil šéfdirigent Emmanuel Villaume, který se již tradičně ujme v závěru sezony taktovky, Rekviem Gabriela Faurého se sólisty Kateřinou Kněžíkovou, Adamem Plachetkou a Českým filharmonickým sborem Brno.

Byla to sezona plná velkých výzev, které jsme zvládli na jedničku. PKF vyzrála v sebevědomé těleso, které si jde svou vlastní, nezaměnitelnou cestou. Přes sto koncertů, které v této sezoně odehrála doma i v zahraničí, bez jakýchkoliv pochybností vypovídá o její důležitosti pro českou kulturu. Znovu také nepřestávám zdůrazňovat, že PKF je nevládní neziskovou organizací s šedesátiprocentní soběstačností, což je opravdu malý zázrak. Proto bych rád z tohoto místa poděkoval všem partnerům, díky nimž můžeme rozvíjet naši uměleckou činnost, byť za velmi tvrdých podmínek,“ uvedl ředitel PKF Radim Otépka. V první polovině koncertu zazní slavné Debussyho Preludium k Faunovu odpoledni a Mozartova Symfonie č. 29 A dur KV 201/186a.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.