pátek, 16. listopad 2018

PKF s Tomášem Kačem na podporu Nadace Olgy Havlové

Napsal(a) 

Tomáš Kačo, foto John Pangilian Tomáš Kačofoto: John Pangilian

V rámci 24. benefičního koncertu pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové v neděli 18. listopadu v kostele sv. Šimona a Judy v Praze uvede orchestr PKF – Prague Philharmonia společně s klavíristou a skladatelem Tomášem Kačem světovou premiéru orchestrální verze jeho populární písně Song of Grace. Provedení bude řídit dirigent Petr Louženský.

Song of Grace je pro mě speciální skladba, složil jsem ji brzy po mém příchodu do USA a provází mě na mé hudební cestě. Má speciální pozici na mém prvním autorském CD My Home, které je hodně osobní. Její úprava pro orchestr je pro mě tedy dalším krokem. Na spolupráci s PKF – Prague Philharmonia v rámci benefičního koncertu pro Výbor dobré vůle se velmi těším, vše se pro mne tímto logicky propojuje…,“ uvádí autor skladby Tomáš Kačo. Během večera dále zazní Simple Symphony Benjamina Brittena a Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr Bohuslava Martinů se sólistou Stanislavem Svobodou, odkazujícím symbolicky na hlavní téma Kyrie z Requiem Antonína Dvořáka.

Vstupenky je možné zakoupit v místě konání koncertu hodinu před jeho začátkem za cenu 1.600 Kč (100 Kč cena vstupenky a 1.500 Kč dar).

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.