neděle, 29. září 2013

PKF – Prague Philharmonia zahájí sezonu stylovým repertoárem českých velikánů

Napsal(a) 

Audun Iversen, foto Tonje Eliasson Audun Iversenfoto: Tonje Eliasson

Po prázdninové odmlce rozezvučí Dvořákovu síň Rudolfina opět nástroje orchestru PKF – Prague Philharmonia . Členové předního domácího tělesa, jež se před nedávnem rozhodlo pro změnu původního názvu Pražská komorní filharmonie, se chystají odstartovat novou koncertní sezonu na své důvěrně známé scéně v plné síle. Slavnostní zahajovací koncert, jímž filharmonie vstupuje do své jubilejní 20. sezony nejen s novým jménem a vizuálním stylem, ale rovněž mimořádně vytříbenou dramaturgií, podpoří jeden z nejšpičkovějších vokálních ansámblů u nás, Pražský filharmonický sbor pod vedením sbormistra Lukáše Vasilka a pro české publikum dosud neokoukaná tvář předního norského barytonisty Auduna Iversena .

Ve středu 2. října si budou moci posluchači vychutnat charakteristický zvuk orchestru PKF, stejně jako prvotřídní pěvecký přednes při provedení vybraných děl tří elitních osobností české klasické hudby – Gustava Mahlera, Bohuslava Martinů a Pavla Vranického, a to vše pod energickou taktovkou šéfdirigenta filharmonie Jakuba Hrůši: „PKF – Prague Philharmonia vstupuje do své jubilejní sezony směle a originálně. Náš zahajovací koncert obsáhne hudbu nejrůznějších stylových epoch, a tudíž bude maximálně kontrastní. Zároveň se ovšem ocitneme na platformách pro naši činnost navýsost typických. První číslo je věnováno Mahlerově hudbě (Písním potulného tovaryše), která od dob založení PKF patří k jejímu kmenovému repertoáru. Totéž se dá říci o hudbě Bohuslava Martinů – a obecně o spoluúčinkování vokální složky v našich abonentních koncertech, tentokrát podpořené Pražským filharmonickým sborem v kusu Polní mše. Sólistou obou čísel bude mladý hvězdný barytonista z Norska Audun Iversen; i objevování Česku dosud neznámých mladých hvězd patří do našeho portfolia, “ uvedl Jakub Hrůša .

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.