pondělí, 4. březen 2013

Pianista roku 2013

Napsal(a) 

První semifinále soutěže New York Café a PETROF – Pianista roku 2013 proběhlo 17. 2. večer v prostorách hotelu Boscolo Prague. Odborná porota společně s přítomnými diváky zvolila čtyři soutěžící, kteří soutěž opustili. První semifinálový večer probíhal ve skvělé atmosféře v plně obsazeném sále. Programem prováděl moderátor Vladimír Kroc. Vyloučenými semifinalisty večera se stali: Krste Badarovski, Barbora Čopáková, Lukáš Taverna a Lucia Berešová. Na internetu má nyní veřejnost možnost vyjádřit, kterého z těchto soutěžících si přeje do soutěže vrátit. V rozhodování mohou pomoci videa z večera, zveřejněná na portálu YouTube: http://www.youtube.com/Pianistaroku2013. Další veřejné kolo soutěže proběhlo 3. 3., tématem druhého semifinále byla filmová hudba a lidová píseň jakékoli země v libovolné úpravě. Cílem soutěže je oprášit tradici barových pianistů a dostat živou hudbu zpět do kaváren, restaurací, barů či hotelů. Více informací naleznete na www.pianista2013.cz.

Michaela Vostřelová

Narodila se ve městě Bedřicha Smetany, první hudební vzdělání získala ve městě Bohuslava Martinů. Bakalářské studium hudební vědy v Olomouci ukončila prací o raném vokálním díle Martinů, brněnské magisterské studium jejím rozšířením pod vedením Miloše Štědroně. Písněmi, tentokrát Ebenovými a Schubertovými, završila i studium zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Hany Medkové. Badatelskou práci si vyzkoušela v Centru Bohuslava Martinů, pedagogickou v ZUŠ Ratibořická, novinářskou v Harmonii, kde se několik dobrodružných let učila, jak hudbu slyšet a jak o ní psát.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.