sobota, 5. únor 2022

Pavel Haas Quartet slaví jubileum, vydává album a míří na světové turné. BBC Music Magazine jej uvedl mezi nejlepší kvarteta všech dob

Napsal(a) 

Pavel Haas Quartet, foto Boris Giltburg Pavel Haas Quartetfoto: Boris Giltburg

Pavel Haas Quartet letos oslaví 20. narozeniny. V listopadu loňského roku nahrál nové album Brahmsových kvintetů a nyní se chystá na světové turné. Očekávané, v pořadí již deváté album bude obsahovat Smyčcový kvintet č. 2 G dur op. 111 a Klavírní kvintet f moll op. 34 Johannese Brahmse. Podobně jako v případě titulu s kvintety Antonína Dvořáka, oceněného Gramophone Chamber Award 2018, si Pavel Haas Quartet přizval speciální hosty – Pavla Nikla (viola, bývalý člen PHQ) a Borise Giltburga (klavír). Předpokládané datum vydání je v květnu 2022. Britský hudební časopis BBC Music Magazine navíc na konci ledna zařadil Pavel Haas Quartet mezi 10 nejlepších smyčcových kvartet všech dob, po bok takových jmen, jakými jsou Alban Berg Quartet, Amadeus Quartet či Borodin Quartet.

Na přelomu ledna a února bude možné Pavel Haas Quartet vidět a slyšet na koncertech v Ostravě a v Brně, poté už ale opustí domácí půdu a vydají se na turné po Evropě a Severní Americe. Zavítají do koncertních sálů, jakými jsou De Bijloke v Gentu, Musikverein v Grazu a ve Vídni, Elbphilharmonie v Hamburku, Meistersingerhalle v Norimberku, Konzerthaus v Berlíně, Muzikgebouw v Amsterdamu či Wigmore Hall v Londýně, zúčastní se předních hudebních festivalů, např. Flagey Piano Days v Bruselu nebo East Neuk Festival ve Skotsku. V březnu kvarteto čeká sedm koncertů v Kanadě a USA, kde navštíví města Vancouver, Portland, Napa, San Francisco, Minneapolis a Salt Lake City.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.