Pavel Haas Quartet dnes převzal v Londýně BBC Music Magazine Award

Za své aktuální album s nahrávkou Smyčcových kvartetů č. 1 e moll „Z mého života“ a č. 2 d moll Bedřicha Smetany obdržel dnes Pavel Haas Quartet BBC Music Magazine Award v kategorii komorní hudby. „Další pozoruhodný snímek, který nedá vydechnout, natož odpočinout. I taková by měla či mohla být komorní hudba,“ psal Martin Jemelka v recenzi na desku. Za nahrávku smyčcových kvartetů Antonína Dvořáka získali Haasovci celou řadu cen a velkou pozornost si nyní získavá i nejnovější smetanovská nahrávka.

Několik dní po slavnostním londýnském ceremoniálu se Pavel Haas Quartet vydá na další koncertní šňůru po Evropě. Na koncerty v Holandsku a Belgii navážou členové Pavel Haas Quartet debutem v komorní řadě Berlínské filharmonie, ale i návraty do významných německých koncertních sálů jako jsou Laeiszhalle v Hamburku a mnichovský Herkulessaal. Květen bude ve znamení vystoupení v největším městě Baskicka, v Bilbao Philharmonic Society, a také dvou recitálů ve Velké Británii, kde se na úspěšné kvarteto těší hudbymilovné publikum v hypermoderním koncertním sále Sage Gateshead  v Newcastlu a také již poněkolikáté příznivci ve vyhlášené londýnské Wigmore Hall, kde kvarteto tentokrát zahraje skladby Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka a Roberta Schumanna.

Koncem sezony Pavel Haas Quartet také po delší odmlce vystoupí před domácím publikem, a to v roli rezidenčního souboru festivalu Concentus Moraviae. „Letošní ročník festivalu Concentus Moraviae, který vzdává hold smyčcovému kvartetu jakožto hudebnímu uskupení i jeho místu v historii vážné hudby, uvede těžko uvěřitelných 22 kvartetních souborů v čele s rezidentem Pavel Haas Quartet. Festival se tak stává jednou z nejvýznamnějších evropských přehlídek českých a světových kvartet posledních desetiletí,” uvádí ředitel festivalu David Dittrich a violoncellista Pavel Haas Quartet Peter Jarůšek k tomu dodává: „Pozvání vnímáme jako výjimečnou příležitost a možnost se komplexněji představit na domácí půdě. V takové míře se Pavel Haas Quartet v rámci České republiky asi hned tak neobjeví.“

Sdílet článek: