pondělí, 16. březen 2015

Pardubické hudební jaro: Prague Cello Quartet chce především bavit publikum

Napsal(a) 

Prague Cello Quartet Prague Cello Quartet
Velkou růzností žánrů a představením rozmanitých proudů klasické hudby se vyznačuje 37. ročník mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro. Přesně v jeho polovině zavítá do východních Čech soubor, který svým pojetím hudby přesně zapadá do této festivalové dramaturgie. Ve čtvrtek 19. března se v Rytířském sále Pardubického zámku představí Prague Cello Quartet – uskupení čtyř talentovaných violoncellistů, kteří kromě precizního přednesu na pódiu především baví publikum originálním pojetím svých skladeb.

„Prague Cello Quartet je v České republice naprosto ojedinělé uskupení, které dokáže osobitým, atraktivním způsobem zprostředkovat klasickou hudbu široké veřejnosti. Jsme velice rádi, že přijali naše pozvání a budou v Pardubicích vystupovat,“ řekl dramaturg festivalu Josef Krečmer. „Kromě hudební preciznosti se v mladých violoncellistech skrývá také notná dávka dramatického talentu, neboť svá vystoupení pravidelně zpestřují vtipnými scénkami, v nichž hrají hlavní roli jejich nástroje,“ dodal Krečmer.

Koncert nabídne kombinaci populární filmové hudby, nápaditých variací na známé klasické melodie i několik nečekaných překvapení,“ prozradil jeden z členů kvarteta, absolvent pardubické konzervatoře Jan Zemen, který rovněž vystupuje v rezidenčním souboru festivalu Barocco Sempre Giovane. Posluchači se mohou těšit na široký repertoár Prague Cello Quartet. „Připravili jsme program, při němž vedle nádherných skladeb Čajkovského, Dvořáka nebo Debussyho zazní též ústřední melodie z filmů Schindlerův seznam, Forrest Gump či Mission Impossible,“ sdělil Zemen.

Prague Cello Quartet tvoří čtveřice mladých umělců – Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč. Každý z nich je profesionálním violoncellistou, absolventem pražské hudební akademie. Všichni za sebou mají navíc studia hudby v zahraničí a četné účasti na prestižních domácích i zahraničních soutěžích a festivalech. Podle Zemena je jedním z jejich specifik to, že si aranže ke svým skladbám zásadně skládají sami. „Každý tak přichází do souboru se svými oblíbenými melodiemi, což objasňuje velkou rozmanitost našeho repertoáru,“ vysvětlil Zemen, podle něhož některé skladby členové Prague Cello Quartet komponují i na přání svých fanoušků. Další info na www.pardubickehudebnijaro.cz.

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.