středa, 14. říjen 2015

Otevřené Rudolfinum nabídne cimbálovku i výhled ze střechy

Napsal(a) 

Na střeše Rudolfina, foto Petr Kadlec Na střeše Rudolfinafoto: Petr Kadlec

V rámci druhého ročníku festivalu Open Square, který se koná v sobotu 17. října, připravila Česká filharmonie pro veřejnost bohatý program, který okomentoval generální ředitel České filharmonie David Mareček: „Rudolfinum je i 130 let po svém otevření důstojným a funkčním sídlem České filharmonie, na které jsme patřičně hrdí a o které se snažíme citlivě starat. A zároveň chceme, aby Rudolfinum bylo ještě atraktivnější pro širokou veřejnost. Je proto zcela přirozené, že jsme se aktivně připojili k festivalu Open Square, který si klade za cíl upozornit na obrovský potenciál kulturních a vzdělávacích institucí na náměstí Jana Palacha i prostoru samotného,“

Hlavní hudební program festivalu Open Square obstarají dva soubory složené z filharmoniků – Cimbálová muzika České filharmonie a Czech Pilharmonic Jazz Band. V západním salonku Rudolfina uvedou hráči České filharmonie několik skladeb českých i zahraničních klasiků. Připraveny jsou také muzikologické rozbory děl Antonína Dvořáka. Během komentovaných prohlídek si návštěvníci prohlédnou vedle Dvořákovy síně a dvorany i další běžně nepřístupné prostory Rudolfina, např. dirigentský či prezidentský salonek. Ze střechy Rudolfina se jim pak naskytne neobvyklý pohled na centrum Prahy. Zájemci budou moci navštívit i nahrávací studio či houslařskou dílnu.

Pro děti Česká filharmonie připravila program věnovaný výrobě hudebních nástrojů s výkladem trumpetisty, workshop s perkusistou a poznávací hru Po stopách Ducha Hudby. Závěr festivalu Open Square v Rudolfinu bude patřit netradičnímu spojení vizuálního (digitálního) umění a klasické hudby. Živou projekci na širokoúhlou plochu provede v majestátní dvoraně Pavel Karafiát ze studia Lunchmeat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.