pondělí, 18. červen 2018

Osudové zakončení 24. sezony PKF

Napsal(a) 

Lucas Meachem, foto Simon Pauly Lucas Meachemfoto: Simon Pauly

Ve středu 27. června se ve Dvořákově síni Rudolfina uzavře 24. koncertní sezona PKF – Prague Philharmonia. Orchestr v ní odehrál celkem 107 koncertů, z toho 56 pro jiné pořadatele v České republice, Německu, Francii, Maďarsku, Švýcarsku, Ománu a Číně. Na programu bude předehra k Lohengrinovi Richarda Wagnera, Písně o mrtvých dětech Gustava Mahlera a Pátá symfonie Ludwiga van Beethovena, „Osudová“. PKF – Prague Philharmonia povede její šéfdirigent Emmanuel Villaume.

Sólistou večera bude americký barytonista Lucas Meachem, držitel ceny Grammy 2016 za nejlepší operní nahrávku roku, který přednese Mahlerovy Písně o mrtvých dětech: „Bude to poprvé, co interpretuji tento písňový cyklus s orchestrem. Nemohu se dočkat provedení s mým velkým přítelem a úžasným dirigentem Emmanuelem Villaumem. Mahlerovu hudbu považuji za nejemocionálnější, nejhlubší, kterou jsem kdy studoval. Bude to pro mne obrovský zážitek.“

PKF – Prague Philharmonia též vedle programu příští sezony zveřejnila texty přibližující témata, osobnosti a hudbu autorů, kterými se v nadcházejících měsících bude orchestr věnovat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.