čtvrtek, 11. listopad 2021

Osmý Koncert proti totalitě s pěticí laureátů soutěže Pražského jara

Napsal(a) 

Matouš Zukal, foto Petra Hajská Matouš Zukalfoto: Petra Hajská

Osmý ročník Koncertu proti totalitě k připomínce Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva se uskuteční v sále Martinů na pražské HAMU 17. listopadu od 19 hodin. Vstup na koncert je zdarma po rezervaci míst na webu.

Vystoupí mimo jiné pět laureátů soutěže Pražské jaro, například Tomáš Jamník, Ivo Kahánek, Irvin Venyš či letošní vítěz v oboru klavír Matouš Zukal. Dále se představí i rakouský Selini Quartet. Na programu jsou díla autorů, jejichž životy a tvorbu poznamenal souboj s totalitními režimy a nesvobodou – Serenáda H. 334 Bohuslava Martinů, Klavírní kvintet Op. 57 Dmitrije Šostakoviče, Rustica Musa II pro čtyřruční klavír Jana Nováka a Sonáta pro klavír Luboše Sluky.

Před koncertem i po něm bude možnost navštívit výstavní projekt Doba trvanlivosti „revisited“, který představí díla současných studentů, absolventů a pedagogů AVU. Jednotícím prvkem je zde téma totality, respektive přetrvávajícího totalitního myšlení a jeho „doba trvanlivosti“ v prostředí demokratické společnosti, čímž projekt navazuje na loňský ročník a obohacuje jej o nová díla mapující impulzy uplynulého pandemického roku.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.