úterý, 2. červen 2020

Orchestr BERG obnovuje polední Sirény: Ženské hlasy budou znít bazénem v Podolí

Napsal(a) 

 , foto Orchestr BERG foto: Orchestr BERG

Po tříměsíční pauze zazní první červnovou středu polední zkouška sirén. K ní se připojí také Orchestr BERG, Český rozhlas Vltava a Sbor Subito. V prostoru plaveckého bazénu v Podolí uvedou novinku Sirény z Titanu skladatele Jana Ryanta Dřízala. Akci živě vysílá Český rozhlas Vltava, který ji také jako live video nabídne na svém Facebooku.

Salo pohlédl dolů do vody obdélníkového bazénu. Na dně bazénu, dva a půl metru pod vodou, byly tři sirény z Titanu. Byly to sochy vytvořené Salem z titanské rašeliny." To jsou tři věty ze slavného sci-fi románu Kurta Vonneguta jr., které daly název celé jeho knize a také nové skladbě Jana Ryanta Dřízala. „Chtěl jsem nechat vyznít ženský zpěv v magickém prostoru bazénu v Podolí. Je to tentýž prostor, kde jsem se jako malý kluk bál skokanských můstků a hluboké vody pod nimi. Živé Sirény nás hypnotizují svým pulzujícím zpěvem a čekají, až se k nim připojí jejich mechanická družka ze sousední střechy starých převlékáren,“ říká Dřízal.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.