středa, 3. červen 2020

Opera na Špilberku: Národní divadlo Brno oznamuje letní program

Napsal(a)  redakce

Ferda Mravenec, foto NdB Ferda Mravenecfoto: NdB
Během léta chystá Národní divadlo Brno celkem 24 představení, které se odehrají v Mahenově a Janáčkově divadle, v Redutě a na Špilberku. V červnu otevře soubor Janáčkovy opery divákům pouze generální zkoušky Řeckých pašijí a Ferdy Mravence jako poděkování dobrovolníkům a pracovníkům z první linie. Mimořádný open air koncert proběhne 1. července na piazzettě před Janáčkovým divadlem. Od konce června do začátku září budou moci příznivci opery zhlédnout Lazebníka sevillského, Nabucca, La traviatu či Carmen na nádvoří hradu Špilberk.

V těchto dnech už členové souborů znovu intenzivně zkoušejí v divadelních budovách, na jevištích i ve zkušebnách, aby mohly být uvedeny všechny premiéry naplánované původně na jaro. NdB totiž zahájí příští sezonu netradičně už v srpnu, kdy nabídne široké veřejnosti šest nových titulů činohry, opery i baletu. Mezi nimiž bude například komedie Slaměný klobouk, baletní inscenace Radio and Juliet s hudbou skupiny Radiohead nebo operní představení Ferda Mravenec určené pro celou rodinu. Vzhledem k postupnému uvolňování podmínek se budou vstupenky prodávat do jednotlivých sálů s upravenou kapacitou dle aktuálních nařízení Vlády ČR a za zvýhodněné ceny. Srpnová představení až na výjimky budou začínat od 20.00 hodin a zpříjemní tak divákům krásné letní dny a večery.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.