úterý, 18. květen 2021

Ondřej Vrabec si připisuje dirigentský úspěch v soutěži Hanse von Bülowa

Napsal(a) 

Ondřej Vrabec, foto Vojtěch Havlík Ondřej Vrabecfoto: Vojtěch Havlík

Hornista České filharmonie a dirigent Ondřej Vrabec (1979) v poslední době sbírá ocenění především za své umění vedení orchestru. Na sklonku loňského roku získal třetí cenu na na 1. dirigentské soutěži A. Nikische, jež proběhla kvůli pandemické situaci online. Ondřej Vrabec do soutěže zaslal videozáznamy s New Japan Philharmonic Tokio a Českou filharmonií. Přihlášených bylo přes dvě stě, ve finále virtuálně soupeřilo třicet dirigentů.

Nyní si Ondřej Vrabec připsal další úspěch: v Mezinárodní dirigentské soutěži Hanse von Bülowa získal 2. cenu a Speciální cenu Dohnányho orchestru v Budapešti. Vedle peněžní částky tyto ceny nabízí koncerty v Itálii a v Budapešti. „Moc mě to upřímně potěšilo, v současném tvořivém vakuu mnoho takových zpráv nedostávám,“ uvedl Vrabec.

Před několika dny navíc nahrál s kvartetem Pavla Borkovce desku hornových kvintetů včetně tvorby W. A. Mozarta, dobové úpravy Beethovenovy hornové sonáty a dvojice britských skladeb napsaných přímo pro Ondřeje Vrabce, které budou na nahrávce uvedeny ve světové premiéře. „Právě v těchto dnech poslouchám všechny natočené záběry (realizoval jsem zvuk dle tradice opět sám, tentokrát ovšem již v režimu multitrack na 8 mikrofonů) a rozhoduji, které snímky nakonec sestříhám ve finální nahrávku,“ dodal Vrabec s příslibem brzkého vydání alba.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.