úterý, 26. květen 2020

Odložený JazzFestBrno zahájí v září Avishai Cohen. Pat Metheny, Lizz Wright a další vystoupí v náhradních termínech

Napsal(a) 

Avishai Cohen Trio Avishai Cohen Trio
JazzFestBrno ohlašuje většinu náhradních termínů odložených koncertů letošního ročníku. Festival, který se měl původně uskutečnit od března do června, zahájí 13. září v Bobycentru basista a zpěvák Avishai Cohen s triovou sestavou Gently Disturbed. Příznivce jazzu potěší také britská saxofonistka Nubya Garcia a americký varhaník Delvon Lamarr. Ti měli původně na jaře vystoupit ve stejný večer, ale nakonec se festivalovému publiku představí ve dvou různých termínech.

Delvon Lamarr zahraje se svým triem 13. listopadu v Sono Centru, zatímco Nubya Garcia zavítá 28. října do Divadla Husa na provázku. „Vstupenky na původní dvojkoncert platí na oba večery. Stejně tak i nově zakoupené vstupenky na Delvona Lamarra budou majitele opravňovat ke vstupu na koncert Nubyi Garcii,“ doplňuje výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo.

Rozhlasový Big Band Gustava Broma oslaví 21. října v Sono Centru 80 let existence společným koncertem se zpěvákem Danem Bártou. „Jedná se o vůbec první spolupráci Dana Bárty s legendárním big bandem v takovémto rozsahu. Jsme rádi, že se nám podařilo najít náhradní termín ještě v letošním roce, kdy Bromův big band slaví významné jubileum,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Rozhlasový Big Band Gustava Broma, foto Martin Zeman Rozhlasový Big Band Gustava Bromafoto: Martin Zeman
Mezi další nově zveřejněné letošní termíny patří dvojkoncert tureckého kytaristy Cenka Erdoğana a norského trumpetisty Mathiase Eicka, kteří zahrají 4. října v Divadle Husa na provázku, a dvojkoncert tria Szabo/Turcerová/Maceček a uskupení Points Septet 14. října v Alterně. V součtu s již dříve zveřejněnými koncerty tak JazzFestBrno nabídne na podzim celkem deset hudebních večerů.

Známá už jsou také data koncertů na příští rok. Andělský hlas Lizz Wright rozezní Janáčkovo divadlo 15. března 2021. Zpěvačka kombinující gospel, folk, jazz, pop i blues nevystoupí vzhledem ke změně termínu s původně avizovanou brněnskou filharmonií, ale se svojí vlastní kapelou. Vrcholem neplánovaně prodlouženého 19. ročníku festivalu zůstává koncert dvacetinásobného držitele Grammy, kytaristy Pata Methenyho, který se nově uskuteční 30. května příštího roku. „Realizace koncertů bude samozřejmě závislá na aktuálních vládních opatřeních u nás i v zahraničí. O dalších náhradních termínech stále jednáme,“ dodává Spilka.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.