středa, 23. srpen 2017

Obojživelník žánrů i epoch Garth Knox přijede příští týden do Prahy

Napsal(a) 

Garth Knox a Saltarello Trio, foto PMP Garth Knox a Saltarello Triofoto: PMP

V rámci mezinárodního festivalu Prague Music Performance zahraje v pražské Akropoli 28. srpna houslista Garth Knox se svým Saltarello Trio. Garth Knox je v popředí scény nové hudby v mnoha ohledech. Díky zkušenostem, které získal jako violista v Arditti Quartetu a Ensemblu Intercontemporain a z těsné spolupráce s mnoha předními soudobými skladateli, se stal ojedinělým interpretem hudby mnoha stylů včetně minimalismu. Knoxův soubor Saltarello má ve svém repertoáru úpravy písní Hildegardy von Bingen, Guillama de Machauta, skladby barokního skladatele Marina Maraise a tvorbu současných skladatelů Kaiji Saariaho a Johna Zorna.

 

Spolu s Garthem Knoxem vystoupí v Akropoli experimentální Pere Ubu, jedna z nejoceňovanějších alternativních a experimentálních kapel, která se na hudební scéně pohybuje už od roku 1975. Svou tvorbou předznamenali novou vlnu a postpunk. V Čechách se k nim jako ke svému vzoru hlásí např. Už jsme doma nebo Mikoláš Chadima. Hlavním poznávacím znakem skupiny je zpěvák David Thomas, který v minulosti v Praze představil i své další projekty, např. Two Pale Boys. Za dobu svého působení Pere Ubu vydali více než 20 alb. Na svém pražském vystoupení zahrají nejen hudbu z posledního alba Carnival of Souls z roku 2015, ale i novou tvorbu z připravované desky s názvem 20 Years In A Montana Missile Silo.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.