středa, 23. leden 2019

Nový domov pro Concertgebouw

Napsal(a) 

RCO House (vizualizace), foto Team V Architectuur RCO House (vizualizace)foto: Team V Architectuur

Amsterdamský královský orchestr Royal Concertgebouw Orchestra se stěhuje do nového domova. RCO House, jež nabízí prostory pro zkoušky orchestru, kanceláře a komorní sál, sídlí v samém srdci hlavního města v historické budově nedaleko koncertní síně Concertgebouw. Kompletní zázemí orchestru bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 17. ledna.

Deset odhlučněných studií v kompletně renovované budově konečně umožní ansámblu zkoušet „ve vlastním“, aniž by se musel spoléhat na pronajaté prostory. RCO House zároveň bude hostit i administrativní centrum orchestru včetně konferenčních sálů i společných prostor pro setkávání hudebníků a přátel orchestru. Největší místností je pak Amsterdam Hall, v níž se budou konat komorní koncerty, přednášky, zkoušky i výukové aktivity pro školy a veřejnost.

Z otevření RCO House, foto FB RCO Z otevření RCO Housefoto: FB RCO

RCO House je splněným snem královského orchestru. Bude pro něj domovem, ve kterém se všichni jeho hudebního budou moci v klidu připravovat na koncerty v Nizozemsku i zahraničí. Navíc to bude prostor, v němž můžeme realizovat komorní tvorbu a výuku. Permanentní, sdílený prostor pro orchestr a jeho zaměstnance,“ uvedl výkonný ředitel RCO Jan Raes.

Jedinou neznámou tak pro královský orchestr zůstává jméno nového šéfdirigenta, jehož post je po odvolání Daniele Gattiho stále volný.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.