pátek, 23. říjen 2020

Novou děkankou Hudební fakulty JAMU bude Barbara Maria Willi

Napsal(a) 

Barbara Maria Willi, foto CEMA Barbara Maria Willifoto: CEMA

Do čela Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění se v nadcházejících čtyřech letech postaví profesorka Barbara Maria Willi, Ph.D. V tajné volbě o tom rozhodl při svém dnešním podvečerním zasedání akademický senát fakulty. Kandidaturu na funkci děkana nakonec přijali dva akademici. Profesorka Willi se o vedení Hudební fakulty JAMU ucházela s docentem MgA. Vítem Spilkou.

Devět přítomných senátorů v tajném hlasování rozhodlo o tom, že senát HF JAMU navrhne rektorovi akademie ke jmenování děkankou profesorku Willi, která získala pět z devíti platných hlasů. „Být děkankou pro mne znamená velký závazek postavit se za rovnocennost umění a vědy,“ uvedla po svém zvolení vítězka prvního volebního kola. Dvouhodinové zasedání se na základě aktuálních opatření vlády odehrálo bez přímé účasti publika. Bylo ale možné sledovat přenos zasedání i aktivně přispět do diskuse s kandidáty prostřednictvím videomeetingu Zoom. Profesorka Willi do úřadu nastoupí v půli listopadu, kdy jí ho po osmiletém působení předá děkan prof. Mg.A. Jindřich Petráš.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.