úterý, 28. srpen 2018

Novofest 2018: jazzové vlivy v české tvorbě a Jaroslav Ježek

Napsal(a) 

Michal Šupák, foto Jakub Kupčík Michal Šupákfoto: Jakub Kupčík

V úterý 28. srpna bude zahájen osmý ročník festivalu komorní hudby Novofest 2018 v historických prostorách Novoměstské radnice v Praze na Karlově náměstí. Festival letos výjimečně startuje až na konci letních prázdnin: během července a srpna procházel Velký sál Novoměstské radnice, který je tradičním místem konání festivalu, rozsáhlou rekonstrukcí. Dramaturgicky se festival letos vrací ke svým kořenům, tedy jazzovým inspiracím v tvorbě českých autorů. Hlavní postavou letošních programů bude osobnost Jaroslava Ježka.

Přední událostí zahajovacího koncertu bude novodobá premiéra Ježkovy originální skladby Appassionato op. 27 pro housle a violoncello z roku 1927. Interpretem zahajovacího koncertu je České smyčcové duo (Lucie Sedláková Hůlová – housle, Martin Sedlák – violoncello). Kromě Appassionata op. 27 zazní hudba K. Stamitze, M. Ravela, J. Fialy, R. Glièra a B. Martinů.

Slavné písně autorské trojice Osvobozeného divadla V+W+J zazní 26. září v podání mezzosopranistky Edity Adlerové a klavíristky Vlaďky Křenkové. 9. října zahraje flétnista Vladimír Petr společně se svým synem, violoncellistou Václavem Petrem, kromě originálního repertoáru i transkripce skladeb Jaroslava Ježka, to vše za doprovodu klavíristky Aleny Grešlové. 4. prosince pak vystoupí klavírista, skladatel a improvizátor Michal Šupák s programem zaměřeným na českou klavírní tvorbu 20. a 21. století ovlivněnou jazzem.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.