čtvrtek, 9. září 2021

Nové CD Magdaleny Kožené a Yefima Bronfmana obsahuje písně o lásce, touze a nevinnosti

Napsal(a) 

V pátek 10. září vychází u labelu Pentatone nové album Magdaleny Kožené a klavíristy Yefima Bronfmana nazvané Nostalgia. Nahrávka obsahuje Bartókovy Vesnické scény, Musorgského Dětskou světničku a výběr z Brahmsových písní. Písně o lásce, touze a nevinnosti zpívané ve slovenštině, ruštině a němčině představují tři skladatele, kteří dokázali lidové tradice včlenit do svého jedinečného hudebního jazyka.

Tato nahrávka je výsledkem dvě desetiletí trvajícího Magdalenina a Yefimova uměleckého partnerství. Nostalgia je pak pro Magdalenu třetím albem, které v rámci spolupráce s Pentatone nahrála; pro Yefima Bronfmana jde o první spolupráci s touto nizozemskou nahrávací společností. „S Magdalenou jsem se pracovně poprvé setkal v roce 2002 ve švýcarském Verbier. Byl jsem zcela uchvácen jejím hlasem, hudebním výrazem a jedinečnou schopností proniknout do hudby velmi osobním a expresivním způsobem. Od té doby jsem s ní vždy chtěl znovu pracovat. Příležitosti jsem naštěstí dostal a doprovázel jsem ji na recitálech v USA i v Evropě. Kromě nádherných uměleckých zkušeností jsem se díky tomu seznámil i s novým repertoárem, jako jsou právě písně zařazené na toto naše společné album. Je pro mě velkou ctí a potěšením uvádět a nahrávat s Magdalenou tuto nádhernou hudební literaturu,“ dodává Yefim Bronfman

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.