čtvrtek, 7. listopad 2019

Nová Polednice pro orchestr: Po Polsku a Francii uslyšíme skladbu Ondřeje Adámka i u nás

Napsal(a) 

Ondřej Adámek, foto Astrid Ackermann Ondřej Adámekfoto: Astrid Ackermann

V pondělí 18. listopadu zahájí SOČR v Rudolfinu koncertní řadu R – klasika v Rudolfinu. Šéfdirigent Alexander Liebreich zvolil pro tento večer díla Maurice Ravela, Ondřeje Adámka a Sergeje Prokofjeva. Společně s rozhlasovými symfoniky vystoupí v Adámkově Polednici i Pražský filharmonický sbor.

Ondřej Adámek, absolvent hudebních škol v Praze a ve Francii, který už druhé desetiletí žije a tvoří v zahraničí, se premiéry své Polednice dočkal už v roce 2013 na Varšavském podzimu. Národní symfonický orchestr Polského rozhlasu z Katovic vedl jeho tehdejší šéf Alexander Liebreich. Adámkovu Polednici provedl před dvěma lety také L'Orchestre national de France. Teď ji konečně uslyší i české publikum, přímý přenos vysílá ČRo Vltava a záznam nabídne ve středu 20. listopadu od 20 hodin ČRo D-dur.

 

Kromě Polednice zazní také Ravelova Má matka husa a Symfonie č. 3, ve které Sergej Prokofjev zpracoval materiál ze své opery Ohnivý anděl podle stejnojmenného románu Valerije Brjusova.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.