středa, 25. březen 2020

Newyorská Met ruší představení do konce sezony, zůstává otevřená virtuálně

Napsal(a) 

Metropolitní opera ruší všechna představení do konce sezony. Rozhodnutí se týká i zbývajících přenosů do kin. Chystané přenosy oper Bludný Holanďan, Tosca a Marie Stuartovna se tedy neodehrají ani v náhradních termínech. Met se mezitím připravuje na novou sezonu, kterou na podzim otevře Anna Netrebko v nové produkci Aidy.

Je to pro nás zničující, ale jednoduše nemůžeme hrát a musíme letošní sezonu ukončit,“ uvedl generální ředitel Met Peter Gelb. „Děkujeme našim věrným divákům. Těšíme se, až se na podzim všichni opět shledáme,“ vzkazuje.

V prvním přenosu další sezony v říjnu 2020 vystoupí Anna Netrebko v novém nastudování Aidy. Příznivci opery se ale mohou těšit i na Kouzelnou flétnu, Dona Giovanniho, Fidelia, Nabucca nebo Trubadúra.

Metropolitní opera v mezičase otevřela svůj bohatý archiv a zpřístupnila záznamy ze 14 sezon přímých přenosů The Met: Live in HD. Poslední březnový týden je na programu série oper Richarda Wagnera. Chceme milovníkům opery v těchto neklidných časech nabídnout trochu útěchy,“ vzkazuje Gelb. Podle jeho slov si každý den vyhledá web metopera.org na půl milionu lidí.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.