New York Café a Petrof vyhlašují soutěž o nejlepšího pianistu roku

New York Café a Petrof – Pianista roku 2013 je netradiční klavírní soutěž, nejde zde o perfektní interpretaci náročných děl, hledáme nejlepšího pianistu, který dokáže hrát v kontaktu s publikem, umí na něj reagovat a rád hraje například v kavárnách, vinárnách, klubech či barech. Soutěž si klade za cíl připomenout tradici barových pianistů a vrátit živou hudbu a muzikanty zpět mezi lidi. Talentovaní hráči se mohou přihlásit do konce ledna.

Do soutěže se mohou přihlašovat všichni nadaní pianisté bez věkového či profesního omezení, které těší hra pro lidi a mezi lidmi. Ze všech přihlášených pianistů vybere odborná porota 15 nejlepších, kteří postoupí do další fáze soutěže. Během 3 semifinálových večerů budou muset soutěžící prokázat, že dokáží svou hrou publikum bavit. Aby to neměli tak jednoduché, porota vybere na každý večer povinná témata, kterých se budou muset soutěžící držet.

Na základě hlasování poroty, publika, ale také veřejnosti na internetových stránkách budou postupně soutěžící vyřazováni a do finále, které je plánováno na 7. 4., postoupí nejlepší tři. Výherce potom získá finanční odměnu a možnost vystupovat na koncertech. Ceny v podobě víkendových pobytů v Hotelu Boscolo s luxusní večeří v Budapešti, respektive Praze čekají  na druhého a třetího nejlepšího soutěžícího.

V porotě zasedne uznávaný skladatel a pianista Petr Malásek, profesionální pianistka Jitka Fawler Fraňková a muzikant a výrobce hudebních nástrojů Rosťa Čapek.

Soutěž bude probíhat v pražském New York Café a soutěžící budou hrát na koncertní křídlo PETROF.

„Barový pianista býval lákadlem každé lepší kavárny, svým umem dokázal vytvořit jedinečnou atmosféru, kterou dnes máme šanci zažít jen zřídka.“ říká Josef Hanuš ze společnosti PETROF a dodává: „Rádi bychom ukázali, že toto umění není zapomenuté, že je tu dost šikovných pianistů a že živá hudba do veřejných prostor patří.

„Naším cílem je podpořit kulturní život v Praze a učinit z naší unikátní historické kavárny místo, kde mohou různí lidé působící v oblasti kultury nalézt inspiraci při tom, když si budou užívat prostředí a kulinářská potěšení připravená naším týmem,“ vysvětluje Karel Ziegler, F&B Director hotelu Boscolo.

Informace soutěži, pravidla a registrační formulář zájemci naleznou na stránkách www.pianista2013.cz, kde bude v průběhu soutěže také možné sledovat výkony jednotlivých soutěžících a hlasovat.

odkazy

Pianista roku

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější