pondělí, 28. únor 2022

Národní divadlo Brno uvede Pikovou dámu, vyjádří podporu Ukrajině

Napsal(a) 

Eduard Martynyuk, foto TACT Eduard Martynyukfoto: TACT

Opera Národního divadla Brno dnes 28. února v 19:00 uvede v Mahenově divadle derniéru Pikové dámy v režii Martina Glasera se Soňou Červenou v roli jedné z Pikových dam. V hlavní roli Heřmana měl vystoupit ukrajinský tenorista Eduard Martynyuk, který zůstává na Ukrajině, aby podpořil svou vlast v nelehké situaci.

Dnes jsem měl zpívat Pikovou dámu v nádherném divadle v českém Brně. Tento tým mi opravdu chybí. A věřím, že se určitě potkáme! Přeji vám dobrý dnešní výkon. A nezapomeňte mi políbit skvělou Soňu Červenu na tvář!“ uvedl Eduard Martynyuk na svém facebookovém profilu. Národní divadlo Brno nastalá situace velmi zasáhla a snaží se pomoci Martynyukové rodině.

Jako výraz úcty proto dnes před představením uvede orchestr Janáčkovy opery NdB ukrajinskou státní hymnu, která bude i nadále zaznívat při všech představeních Národního divadla Brno jako symbolická podpora Ukrajině.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.