čtvrtek, 6. duben 2017

Nad prázdným hrobem. FOK připraví velikonoční rozjímání s Králem, Cukrovou nebo Kačírkovou

Napsal(a) 

Jana Šrejma Kačírková, foto archiv JŠK Jana Šrejma Kačírkováfoto: archiv JŠK

Stabat mater Antonína Dvořáka – jedno z vrcholných děl světového oratorního repertoáru, emočně i hudebně nabitá skladba pro čtyři sólisty, sbor a orchestr – a Bachovský večer souboru Collegium Marianum, to je nabídka Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK pro období Velikonoc. 

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK provede Stabat mater ve Smetanově síni Obecního domu na Zelený čtvrtek 13. dubna. Orchestr povede Jiří Malát, sólových partů se zhostí Jana Šrejma Kačírková, Václava Krejčí Housková, Tomáš Juhás a Jiří Sulženko. Spoluúčinkovat bude Pražský filharmonický sbor.

Druhý program v období Velikonoc připravil FOK v duchovním prostoru kostela sv. Šimona a Judy. Úterý 18. dubna bude patřit největšímu velikánovi barokní hudby Johannu Sebastianu Bachovi. Soubor Collegium Marianum pod vedením Jany Semerádové s Kristýnou Witmer, Markétou Cukrovou, Václavem Čížkem a Tomášem Králem posluchačům představí Velikonoční oratorium. Nenajdeme v něm jednotlivé „postavy“ biblického příběhu tak jako v pašijích, ani vyprávění evangelisty, chorály či skutečné drama, ale jeho ústředním tématem se stává jediná scéna: Petr, Jan a dvě Marie objevují prázdný hrob a rozjímají nad smyslem této události. Večer doplní kantáta Jesu, der du meine Seele.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.