čtvrtek, 16. leden 2020

Na scénu Národního divadla se vrací Turandot, s ní slovenská režisérka Zuzana Gilhuus

Napsal(a) 

, foto Jakub Gulyás foto: Jakub Gulyás

Na scénu historické budovy Národního divadla v Praze se 23. ledna po více než čtyřiceti letech vrátí Pucciniho Turandot. V hlavní roli budou alternovat Anda-Louise Bogza, Iveta Jiříková a Eliška Weissová, prince Kalafa bude zpívat Michal Lehotský a Sergej Polyakov. Hudebního nastudování se ujal Jaroslav Kyzlink, režijní zpracování patří Zuzaně Gilhuus.

Zuzana Gilhuus, slovenská režisérka žijící v Norsku, je známá jako výtvarnice, režisérka a producentka. V letech 2000-2001 byla uměleckou šéfkou Opery Státního divadla v Košicích. Ve vlastní výpravě a režii inscenovala například Pucciniho Bohému (2000, ŠD Košice a 2008, MT Trondheim, Norsko) Verdiho Nabucca (1999, SND Bratislava), Mascagniho Sedláka kavalíra (2005, MT Trondheim) nebo Händelovu Rodelindu (2003, MT Oslo, Norsko). České publikum mělo možnost její práci vidět v inscenaci Martinů Julietty, která měla v pražském ND premiéru v roce 2016 (recenzi můžete číst zde).

Všechny postavy výpravné perské pohádky oblékne Boris Hanečka, „osobní módní návrhář prezidentky Zuzany Čaputové a slovenských celebrit, který je zároveň autorem stylingu vizuálů Opery ND,“ jak uvádí tiskový servis ND. Princeznu Turandot ztvární v alternaci Anda-Louise Bogza, Iveta Jiříková a Eliška Weissová. V roli prince Kalafa se představí Michal Lehotský či Sergej Polyakov. Národní divadlo Turandot uvede v hudebním nastudování Jaroslava Kyzlinka.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.