středa, 2. prosinec 2020

Na den svaté Ziny polkni všechny sliny: Struny dětem připravily adventní hudební kalendář

Napsal(a) 

Clarinet Factory Clarinet Factory

Do řady virtuálních adventních kalendářů, kterými kulturní instituce na dálku oslovují svoje příznivce, se zapojily i Struny dětem. Na festivalových stránkách strunydetem.cz se od první adventní neděle každý den o půlnoci otevírá nové hudební okénko s Beatou Hlavenkovou, Radkem Baborákem, Jiřím Vodičkou, Miroslavem Sekerou a dalšími hudebníky.

Struny dětem se letos z důvodů pandemie dvakrát překládaly a nakonec se v tradiční podobě nemohou uskutečnit. Jeho pořadatelé se proto rozhodli zpestřit nejen svým fanouškům předvánoční čas alespoň v on-line prostoru. Vedle výše uvedených muzikantů se v kalendáři objeví i kapely Hm…, Clarinet Factory a Bardolino nebo Gabriela Vermelho. Kalendář nabídne i trochu „hudební osvěty“ ve formě lehce absurdního stand-up úvodu. Slavný světočeský hudební teoretik Petr Reif aka Petr Balzám každý den představí originální hudební adventní pranostiku. V prvních dnech divákům poradí, co mají muzikanti dělat na den svaté Ziny: „Na den svaté Ziny polkni v puse všechny sliny.“ A v pondělí třeba poradí: „Na svatého Ondřeje vyměň struny odřené.“Věříme, že náš kalendář zpestří adventní čas nejen dětem a rodičům, ale i všem hudebním fanouškům české hudební scény. Tato zvláštní doba snad brzy pomine a věříme, že se opět setkáme v koncertních sálech,“ dodává ředitelka festivalu Struny dětem Dana Syrová.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.