středa, 13. březen 2019

Na Akademie Versailles přijede Bruno Cocset nebo Béatrice Martin

Napsal(a) 

Akademie Versailles 2018, foto Petr Dyrc Akademie Versailles 2018foto: Petr Dyrc

Na francouzskou vokální a instrumentální hudbu období baroka se letos zaměří pražská Akademie Versailles. Mezinárodních interpretační kurzy proběhnou v třetím březnovém týdnu pod vedením francouzské sopranistky Chantal Santon-Jeffery, violoncellisty Bruno Cocseta, flétnistky Jany Semerádové nebo cembalistky Béatrice Martin.

Mladí muzikanti tak budou mít možnost seznámit se se zásadami dobové interpretace, základy gestiky a barokního tance, deklamace, rétoriky nebo výslovnosti staré francouzštiny. Vedle intenzivní individuální i skupinové práce se svými lektory se vybraní mladí pěvci a instrumentalisté z České republiky a mnoha dalších zemí včetně Francie, Ruska, Polska, Velké Británie, Japonska či Portugalska představí veřejnosti na závěrečném koncertu. Koncert proběhne v neděli 24. března 2019 od 14 hodin v Sále Martinů pražské HAMU.

Širší veřejnosti jsou otevřeny také úvodní přednášky, jimiž budou kurzy 20. března zahájeny a v nichž umělecký ředitel Centra barokní hudby ve Versailles Benoît Dratwicki a česká muzikoložka Jan Franková pohovoří o hudební praxi v Paříži, potažmo Francii 18. století. Přednášky se konají od 9.30 hodin v Galerii HAMU. Kurzy připravili pořadatelé festivalu Letní slavnosti staré hudby ve spolupráci s Centrem barokní hudby ve Versailles, Francouzským institutem a HAMU. Vstup na koncert i přednášky je zdarma na základě povinné registrace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.